Podsumowanie rundy jesiennej 2018/2019

Zakończyła się runda jesienna sezonu 2018/2019 wałbrzyskiej b-klasy gr.I. Na półmetku rozgrywek nasza drużyna zajęła 5 miejsce w tabeli ze stratą 15 punktów do lidera – Zieloni Mrowiny, a do vice-lidera z Marcinowic tylko 7 punktów.

Podsumowując zakończoną rundę jesienną Zielonych od połowy rywalizującej w b-klasie należy podać podstawowe statystyki:

na zdobytych 22 punktów złożyło się 7 meczów wygranych, 1 remisy oraz 5 porażek.Bilans bramkowy: 30 zdobytych i 28 straconych.

W meczach domowych: 4 zwycięstw i 2 porażki – na wyjazdach: 3 zwycięstwa, 1 remis i 3 porażki. Trzeba zaznaczyć że nasza ekipa od 5 ostatnich spotkań nie przegrała. Na własnym stadionie wygrała 4 ostatnie mecze z rzędu.

Strzelcy bramek dla Zielonych: Olszówka - 8, Kozieł - 5, Krzysztof Puzio - 3, Andruszko, Szafraniec, Czemerzynski, Migda, Dworzyński - po 2, po jednej bramce: Szychowski, Koszka, Baranowski, Korga, Dziurdzia.

W klasyfikacji ilości minut na boisku przewodzą:Puzio - 1135 minut, Kozieł - 949 minut, Olszówka - 895 minut. Najbardziej efektowna wygrana - z Olszanami u siebie 4:0 oraz wyjazdowe z Bolesławicami też 4:0. Największe rozczarowanie/porażka - z Mrowinami u siebie aż 6:2.

Drużynę z Mokrzeszowa prowadziło trzech  trenerów w tej rundzie:

Na początku sezonu był nim Mirosław Furmaniak, który w pierwszych 3 kolejkach uzbierał 3 pkt, zwycięstwo z Dobromierzem oraz dwie porażki z Kłaczyną oraz Szczawnem, co daje średnią 1 pkt na mecz.

Następnie 4 mecze odpowiedzialność za wyniki wziął kapitan drużyny Mateusz Kozieł.W tym czasie Zieloni wygrali dwa mecze ( AKS II Strzegom oraz z Gromem Panków) oraz dwie porażki ( w Łażanach i u siebie z liderem z Mrowin), co daje średnią 1,5 pkt na mecz

W ósmej kolejce stery przejął pan Roman Michalkiewicz. Zaczął on od pechowej porażki z Kalnem na ich stadionie, potem już Zieloni nie doznali żadnej porażki ( 4 zwycięstwa - z Olszanami, Piotrowicami Świdnickimi, Bolesławicami oraz z Kostrzą i jeden remis w Marcinowicach), co daje średnią 2,17 pkt na mecz.

Serdecznie podziękowania za pomoc, życzliwość i wsparcie w bieżącym funkcjonowaniu Klubu dla Pana Mariusza Szafrańca oraz Roberta Mazurkiewicza oraz naszych wiernych fanów, którzy byli z nami na każdym meczu i wspierali drużynę w dobrych i złych momentach.

Czekamy z niecierpliwością na rundę rewanżową, oby było lepiej ;)