Wywiad z trenem przed rundą finałową

Wywiad z trenerem Zielonych Mokrzeszów z Panem Romanem Michalkiewiczem przed rundą wiosenną:

1. Jak trener ocenia rundę jesienną (końcowy okres) sezonu 2018/2019 w wykonaniu naszej drużyny?

Trener: Pierwsza rundę oceniam pozytywnie uważam ,że z każdym meczem był postęp pamiętajmy że zespół zaczął rozgrywki po kilku latach przerwy w rozgrywkach to nowa grupa zawodników bez zgrania , znajomości a jednak dość szybko potrafiła się scalić, realizować pewien określony styl gry. Siłą tego zespołu stała się dobra atmosfera, ambicja i wspomniana dobra realizacja założeń taktycznych oraz co ważne długa ławka.

2. Które drużyny będą najmocniej liczyły się o walkę o awans do wyższej klasy?

Trener: W drugiej rundzie rundzie układ sił raczej nie ulegnie zmianie sadzę że zespół Zielonych Mrowiny jest zdecydowanym faworytem przewaga punktowa jest zdecydowana jeśli będę dobrze przygotowani do sezonu będą pierwszym zespołem do awansu.

3. Czy są w drużynie zawodnicy którzy zasługują na pochwałę po rundzie jesiennej?

Trener: Jeśli chodzi o nasz zespół nie chce wyróżniać poszczególnych osób z prostego powodu o którym wspomniałem już wcześniej, atutem zespołu był fakt, że wszyscy zawodnicy wykazali maksymalne zaangażowanie, wole walki, charakter oraz bardzo dobrą realizacje założeń planu i taktyki gry, stanowili jako całość kolektyw, a to ważny atut.

4. Czy klub planuje pozyskanie nowych zawodników?

Trener: Jeśli chodzi o transfery to potrzebujemy na dwóch trzech pozycjach wzmocnień, pozwoli to to nam na bardziej otwarta ofensywną grę, ale generalnie mamy niezły zespół, ale żeby osiągnąć sukcesy, grać na dobrym poziomie potrzebny jest odpowiedni stosunek zawodników do zajęć treningowych, tu leży siła zespołu praca praca a efekty się pojawia.

5. „Mecze wygrywa się atakiem, ale mistrzostwa zdobywa się obroną” - czy trener też tak uważa?

Trener: Dobra gra defensywna to w piłce podstawa do sukcesów gra całego zespołu z umiejętnością przechodzenia do ofensywy, dobrym przykładem była postawa naszego zespołu choć największym mankamentem była skuteczność zespołu ma spore możliwości  i rezerwy, ale wymaga to pracy na treningach, dlatego o tym kolejny raz wspominam.
6. Jak można potraktować 5 miejsce w tabeli po rundzie jesiennej?
Trener: Czy miejsce mnie w tabeli zadowala, zawsze może by lepiej i należy dążyć do wyższego celu sądzę że stać nas na lepszą grę, postęp a wynikiem tego ma być jak najwyższe miejsce i wierzę ,że tak będzie tylko musimy do tego dążyć: praca do znudzenia praca,postawa i zaangażowanie.
7. Jak będą wyglądać przygotowania do rundy wiosennej?

Trener: Do sezonu wiosennego będziemy przygotowywali się poprzez treningi ,które już trwają, mamy zajęcia na sali. W planach naturalnie mecze sparingowe.Chce poznać dokładnie możliwości zespołu, zawodników. Wiosenne rozgrywki to przymiarka do wyższych celów, planów jakich czas pokaże. Mam nadzieje, że cele będą ambitne,ale działaczy, zawodników oraz trenera czeka duża praca w każdym wymiarze.

8. Czy ma pan w sobie tyle zacięcia i determinacji, żeby poprowadzić obecną drużynę do wyższej ligi?

Trener: Czy jestem zdeterminowany, gotowy do doprowadzenia zespołu do awansu, jestem realistą, więc myślę że w tym sezonie mało realne, ale to jest piłka nożna i wszystko się może zdarzyć ,ale cel główny to podnosić umiejętności zespołu, jakość gry, jego walory, cierpliwość, atmosferę i przygotowanie kluby od strony organizacyjnej i finansowej.