Wywiad z najlepszym strzelcem zespołu ;)

Wywiad z najlepszym strzelcem zespołu ;)

Wywiad z Filipem Olszówką, strzelca 8 goli w rundzie jesiennej:

1.Czy Zieloni jest teraz silniejsza niż latem, kiedy przeszedłeś do zespołu?

Filip: Do zespołu dołączyłem już w trakcie trwania rundy jesiennej, miałem pewien obraz naszej gry, który według mnie wraz z postępem kolejnych tygodni treningowych i rozgrywanych kolejek nabierał kolorów i widać było gołym okiem zmiany na lepsze. Reasumując, Zieloni są silniejsi, takie jest moje zdanie.

2. Macie przed sobą kilka treningów. Jak oceniasz siebie i cały zespół?

Filip: Wraz z początkiem stycznia ruszyliśmy z przygotowaniami do nadchodzących sparingów. Nie oznacza to, że grudzień nie został należycie przepracowany, by nie wypaść z rytmu. Liczę, że zespół przystąpi do tego okresu przygotowawczego z należytym nastawieniem i zaangażowaniem, co mam nadzieję zaowocuje w nadchodzącej rundzie.

3.Jesteś zadowolony ze swojej roli w Zielonych?

Filip: Początek sezonu był dla mnie ciężki, myślę jak dla każdego z drużyny. Miała miejsce duża wymienność pozycji i roszady w zespole. Od połowy rundy występowałem na swojej nominalnej pozycji co pozwoliło mi osiągnąć większą pewność siebie na boisku, zgranie z zespołem. Rozgrywałem spotkania w pełnym wymiarze czasu w większości przypadków i z tego powodu jestem zadowolony.

4.Strzeliłeś jesienią 8 goli w barwach naszej ekipy.Wiosną będzie lepiej?

Filip: Nie jest to liczba zdobytych bramek, która mnie w pełni satysfakcjonuje. Patrząc na najlepszych strzelców w naszej lidze mój wynik plasuje się w okolicach 5 miejsca. Liczę na poprawę tej statystyki z mojej strony, chcę przede wszystkim zdobywać ważne bramki dla naszego zespołu dające nam punkty. Bilans bramek lub klasyfikacja króla strzelców jest dla mnie tylko miłym dodatkiem, jeśli uda się na koniec sezonu uplasować wyżej będę zadowolony.

5.Ile trafień Pana zadowoli?

Filip: Ciężko powiedzieć, chciałbym minimum podwoić wynik zdobytych bramek z pierwszej rundy. Dobrym prognostykiem jest, że wynik 8 bramek uzyskałem w 10 spotkaniach, gdyż nie występowałem od początku sezonu. W następnej rundzie czeka mnie 13 spotkań, w których będę miał szansę się wykazać.

6.System gry z jednym napastnikiem, który preferują Zieloni odpowiada Panu?

Filip:  Jak najbardziej jest dla mnie odpowiedni, dzięki jednemu napastnikowi możemy zagęścić środek pola, co pomaga nam utrzymywać się przy piłce i lepiej rozgrywać piłkę, a także częściej włączać do gry oba skrzydła.

7.Kto, oprócz Zielonych Mrowiny, będzie najgroźniejszy wiosną?

Filip: Wydaje mi się, że nie będziemy mieli łatwego zadania z drużynami ze Szczawna, Marcinowic i Kłaczyny. Do tego grona zaliczył bym także ekipę z Kostrzy. Początek rundy owocuje w ciekawe spotkania, które już na samym starcie mogą nieźle namieszać w górnej części tabeli.

8.I ostatnie, najważniejsze pytanie: będzie awans do A-klasy?

Filip: Bardzo bym chciał, aby to miało miejsce życzę tego sobie i całemu zespołowi. Awans w pierwszym sezonie po kilkuletniej przerwie od występów byłyby czymś zaskakującym, ale musi się złożyć na to kilka czynników, pierwszym jest nasza dobra gra w rundzie wiosennej, a także dużo pracy na treningach.

Zapraszamy do obejrzenia i przeczytania kolejnych wywiadów.

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości